вівторок, 30 вересня 2014 р.

Топ 10 порад по підготовці велосипеда до зими

На деревах ще зеленіють листочки і осінні сонячні промені лоскочать щоки теплом. Та пройде ще місяць і пожовкле листя замінить холодний пухнастий сніг, а велосипед  відправиться на заслужений відпочинок до наступного сезону. Ця стаття для тих, хто не хоче розлучатись з блаженною свободою пересування та хорошого самопочуття після чудової прогулянки велосипедом. Саме для таких веломанів ми підготували 10 найкращих порад для збереження вашого велосипеда в робочому стані, а ваші нерви в спокої.




1. Найважливіше- чистота


Волога, холод та сіль можуть сильно зіпсувати велосипед та перетворити подорож на роботу, навчання чи просто прогулянку на справжній кошмар. Саме тому необхідно приділити вашому другу додаткову увагу.

Часто миття велосипеда перетворюється на нудну та важку рутину, але для дієздатності велосипеда вкрай важливо позбутись бруду та пилу, накопичених підчас поїздки. При всьому дуже важливо зробити це одразу після приїзду. Тим паче, що набагато легше очистити велосипед, коли бруд іще свіжий.


Послід тварин дуже агресивно впливає на матеріал рами, а якщо ви їздили по дорогах посипаних сіллю, то це ще одна причина вимити велосипед якнайшвидше, інакше при наступному використанні ви можете знайти іржу на деяких деталях.

Рецепт миття велосипеда взимку

Візьміть відро гарячої мильної води та губку (щітку). Видаліть найбільший бруд. Не потрібно бути надто ретельними, просто позбудьтесь найсвіжішого та найбільшого бруду. Існує багато спеціалізованих засобів для миття велосипедів, які допоможуть швидко позбутись бруду і без зайвих проблем вимити велосипед.

2. Пам’ятайте про змащування ланцюгів 


Після того, як Ви вимили велосипед від бруду та солі, саме час потурбуватись про ланцюг. Для змащення ідеально підійде змащувач WET.


Якщо не змащувати рухомі частини велосипеда, то вони будуть швидше зношуватись, погано працюватимуть, при цьому видаватимуть скриплячий звук при кожному русі. Не шкодуйте грошей на хороші змащувачі, адже це саме та річ, від якої напряму залежить тривалість життя більшості дорогих деталей велосипеду. Найкраще застосовувати змащувач на чистому та знежиреному ланцюзі.

3. Зимові шини 


Якщо ви плануєте використовувати шосейний велосипед взимку, то вам варто подбати про заміну шин на більш надійні в таких умовах. Зараз існує широкий вибір доступних варіантів з потовщеними бічними стінками та безліччю інших характеристик. Так, деякі виробники роблять шини з гумової суміші для забезпечення більшого сцеплення на мокрій дорозі та відповідно такі шини швидше зношуватимуться.


Широкі шини – хороший вибір для зими, оскільки вони можуть виконувати свої функції при низьких тисках, таким чином, забезпечують комфорт та хороше сцеплення від невеликого збільшення площі контакту з дорожнім полотном. Ширину шин варто вибрати, виходячи з можливостей велосипеду, однак для шосейних велосипедів рідко бувають шини ширші 23 мм, або 25 в натиску.

Багато велосипедів круїзного чи міського типу, а також нові моделі велосипедів для довгих подорожей, можуть цілком успішно використовувати шини до 28 або навіть 32 мм.

Корисно також уважно стежити за шинами під час зими. Після миття велосипеда, уважно огляньте шини по всій довжині. Видаліть всі дрібні камінці чи інші зайві предмети, що могли застрягнути між протекторами шин.

4. Підтримуйте тиск в шинах


Коли дороги мокрі, то можна випустити трохи повітря з шин, таким чином збільшується площа контакту з дорогою та сцеплення. Зменшення тиску також покращить можливості велосипеда гасити вібрації через нерівності на дорогах і добавить іще трохи комфорту.


Найкраще забезпечувати тиск на рівні 6.1-6.4 атм взимку, а то й менше. Не варто перекачувати Ваші шини до зазначених на шинах показниках.

5. Запобігання проколів


Взимку сніг приховує скло, дрібні камінці чи сміття, яке може пошкодити шину. Повірте зовсім не весело латати прокол, коли навколо слякоть, чи падає холодний дощ. Та стане трохи веселіше, якщо у вас буде запаска.


Можна також використовувати спеціальний заповнювач для камер, при пошкодженні (проколі) ви зможете доїхати без втрат характеристик колеса. Ще одним хорошим виходом є використання безкамерних коліс. Звичайно, це доволі дорога заміна, але в неї є ряд переваг - в таких колесах  немає внутрішньої камери для проколу.

6. Бризковики


Бризковики не тільки захистять ваш зовнішній вигляд, але й при правильному виборі захищатимуть велосипед, в тому числі гальмівні колодки та підшипники. Якщо рама велосипеда передбачає повнометражні бризковики, то стандартний набір буде оптимальним варіантом. Вони пропонують максимальний захист для Вас і Вашого велосипеда. Якщо рама не передбачає бризковиків, то це не привід для хвилювання.


Зараз широкий вибір бризковиків, які просто кріпляться на раму. Їх перевага в тому, що вони легкі, і можуть бути легко замінені.

7. Уникайте іржі


Дбайливе ставлення до елементів велосипеда, що легко піддаються впливу вологого середовище та іржі, можливе за допомогою профілактичних засобів, з використанням ACF50 чи щогось подібного. Такий догляд гарантуватиме, що Ваш велосипед протягом зими добре збережеться, а під шаром бруду та пилу будуть блискучі та працюючі елементи, що ніколи Вас не підведуть.

8. Регулярний технічний огляд


Зима пришвидшує зношення механічних компонентів, тому варто регулярно їх перевіряти, як мінімум щомісяця, але якщо на Вас чекає довга дорога, то варто все ще раз перевірити.


Гальмівні колодки зношуються набагато швидше в поганих умовах. Більшість гальмівних колодок мають індикатор зношеності, тому варто звертати на них увагу. Якщо у Вас дискові гальма Ви можете легко перевірити справність гальм. Металокерамічні гальмівні колодки взимку матимуть значно більше переваг, ніж звичайні. В той час, коли Ви перевірятимете гальма, зверніть увагу на стан ободів. Чи рівномірна поверхня. Якщо помітне сильне вигинання форми, то це ознака сильного зношення і їх варто замінити.


Трансмісія піддається постійному тремтінню в зимовий період, і це найдорожчий набір деталей на Вашому велосипеді. Заміна стількох деталей одночасно серйозно вдарить по гаманцю, але простий спосіб подовжити життя зірочок і касети – регулярна заміна ланцюга. Деякі люди замінюють ланцюг кожні декілька тисяч кілометрів. Також можна придбати прилад, який допоможе перевірити стан ланцюга. Такі прилади здаються дуже дорогими, але в перспективі вони допоможуть заощадити гроші.

9. Перемикач передач та гальмівні тросики


Вода може потрапити на шестерні та в жолобки для гальмівних кабелів, що в майбутньому знизить ефективність перемикання передач та гальмування. Заміна кабелів через деякі проміжки часу буде хорошою ідеєю, тим паче, що їхня вартість доволі низька.


Видалення кабелів, їхнє очищення та додавання деякої кількості мастила зможе повернути до життя старенький непротертий кабель.

10. «Слизьке» покриття


Головна порада від бувалих велолюбителів – використання слизького покриття, що зменшуватиме можливість прилипання бруду до рами. Силіконові аерозолі широко поширені серед автомобілістів. Їх можна використовувати на рамі та на перемикачі передач. Тільки будьте уважними, адже він може пошкодити гальма. Можете використовувати автомобільний віск для таких же цілей.



* Якщо у Вас є власні поради напишіть про них і ми обов’язково додамо їх до переліку.

Немає коментарів:

Дописати коментар