Так вже печально трапилось, що велорух в нашій країні тільки-но зароджується. Та перш ніж бігти в магазин купляти собі та своєму чаду двоколісного друга, пропоную навчитись жити за законом і навчати інших.
Двічі подумайте чи Ви достатньо обізнані в правилах дорожнього руху для велосипедистів. Як тільки ви осідлаєте велосипед - ви перестанете бути пішоходом і перейдете на "сторону" водіїв.
Тому розпочнемо нашу оповідь видатною фразою з "Людини павука"
"З великою силою приходить велика відповідальність"
Найсумніше ми спостерігаємо там, де проклали велосипедні доріжки. Навіть якщо вони не закладені ятками чи автомобілями, то ними шпацерують прогулянковим кроком пішоходи, яких зовсім не бентежать знаки чи велосипедисти.
Однак, не завжди в усьому винні неграмотні пішоходи, часто-густо не менш неграмотні велосипедисти грубо порушують правила руху та створюють небезпечні ситуації.
Давайте поступово розберемо найпоширеніші порушення правил, які створюють аварійні ситуації та негативне сприйняття велосипедистів на дорогах.
Найважливіше. Де мають їздити велосипедисти?
Якщо ви думаєте, що велосипед створений для того, щоб їздити як забажаєте і де забажаєте, то Ви помиляєтесь. І за цю помилку Вас можуть зупинити та оштрафувати.
Велосипедист в жодному випадку не має права їздити тротуарами та пішохідними зонами. Винятком являються діти до 7 років на дитячих велосипедах під наглядом дорослих. Не можна рухатись проїжджою частиною та автомагістралями. То де власне мають "проживати" велосипедисти?- запитаєте Ви. Відповідь проста - на обладнаних велосипедних доріжках. Якщо таких немає, то друге за пріоритетом місце посідають автомобільні шляхи і ніколи, повторюю, НІКОЛИ велосипедист не їздитиме пішохідними тротуарами та доріжками. Візьміть собі це за основне правило на все велосипедне життя!
Отож ми знаємо де можна і не можна пересуватись на велосипеді. Тепер перейдемо до наступного пункту.
Хто може називатись велосипедистом?
Тут все дуже просто і згідно букви закону "Рухатися по дорозі на велосипедах дозволяється особам, які досягли 14-річного віку."
От і все. Не виповнилось 14 нічого виїздити за ворота двору :-)
Правильна зовнішність велосипеда
І я зараз не про новомодне сидіння чи в'язаний кошик і, навіть, не про аерографію чи гальма, а саме про засоби, які вбережуть Ваше здоров'я та життя на дорозі.
Для руху в темну пору доби і в умовах недостатньої видимості на велосипеді повинен бути встановлений та увімкнений ліхтар (фара)."
Для любителів велокортежів
Якщо Ви разом з друзями вирушили на велопрогулянку чи в довгу мандрівку, то Вам варто знати як мають пересуватись групи велосипедистів
І не тільки автомобілісти мають зберігати дистанцію :-)
"Велосипедисти, рухаючись групами, повинні їхати один за одним, щоб не заважати іншим учасникам дорожнього руху.
Колона велосипедистів, що рухається по проїзній частині, повинна бути розділена на групи (до 10 велосипедистів у групі) з дистанцією руху між групами 80–100 м."
Що не менш важливо, Ви маєте рухатись за напрямком руху транспорту (це так, недавнє спостереження).
І перелік найчастіших правопорушень хочемо завершити фразою з Зоряних Війн
"Хто є більшим дурнем; дурень чи дурень, який за ним слідує?"
Кожен відповідає за себе і за власні вчинки. Дотримуйтесь правил і будуть Вам гарні дівчата варити смачний борщ, котики гріти холодними вечорами і ні цвяха ні скла на дорозі не валятиметься!
Більше правил шукайте в посібниках ПДР України 2014 або тут
Немає коментарів:
Дописати коментар